Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Regulamin Konkursu Wielkanocnego18-03-11

Regulamin konkursu wielkanocnego

I Organizator:
Organizatorem konkursu jest Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach

II Cel Wystawy – Konkursu:
Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzacja twórczości własnej oraz ocalenie od zapomnienia tradycyjnych form twórczości ludowej związanych z okresem Wielkanocnym.Dzień Kobiet w MGOK17-03-11
We wtorek 8 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Dla bardzo licznie przybyłych pań został przygotowany atrakcyjny program artystyczny przygotowany przez młodych artystów z MGOK oraz specjalnie z tej okazji przybyłych z współpracujących z ośrodków z Waniorowa i Grabowa.
       

Na stolikach pojawiła się kawa, herbata i słodki poczęstunek a Burmistrz Płotów przygotował wspaniały tort. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele płotowskiego samorządu z zastępcą burmistrza Płotów Sławomirem Nowakiem i Przewodniczym Rady Miejskiej Piotrem Jasiną i grupą radnych. Przedstawicielki firmy Oriflame zaproponowały paniom bezpłatnie różne zabiegi kosmetyczne.


Cantore Gospel17-03-11
W niedzielę 27 lutego w kościele parafialnym w Płotach odbył się wyjątkowy koncert. Zebranym w kościele słuchaczom zaprezentował się znakomity obsypany wieloma wyróżnieniami chór Cantore Gospel ze Stargardu Szczecińskiego. Wyjątkowość koncertu wynika także z udziału w składzie zespołu grupy młodych wykonawców z Płotów.
     
Warsztaty gry na bębenkach afrykańskich26-02-11

„Wirtuoz bębnów afrykańskich – Wiszniewski Leszek

 


Drugi tydzień ferii w MGOK  w Płotach był  bez wątpienia prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników brzmień czarnego lądu. Mianowicie, w drugim tygodniu ferii wirtuoz bębnów afrykańskich ,zawitał do Płotów, gdzie przeprowadził dla najmłodszych warsztaty gry na w/w instrumentach.  Frekwencja był duża, a zwieńczeniem warsztatów był wspólny występ.

Dzieci zapoznały się również z tajnikami życia na Czarnym Lądzie, oraz dowiedziały się z czego i jak robi się te instrumenty. 
Turniej brydża sportowego21-02-11

Brydż to gra dla pasjonatów. Ci, którzy są miłośnikami wielogodzinnych posiedzeń przy brydżowym stole, mówią, że gra dostarcza wiele satysfakcji i intelektualnej rozrywki. Wymaga od zawodników-partnerów zapasu czasu, a także odpowiedniego zgrania i wzajemnego zrozumienia – tak jak w życiu.

Święto pieroga21-02-11
W pierwszy piątek ferii MGOK w Płotach już po raz drugi zorganizował obchody Dnia Pieroga. Liczna grupa dzieci wraz z naszymi babciami ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów lepiła pierogi. Dzieci przygotowywały farsz, kroiły cebulkę, grzybki a następnie brały udział w przygotowaniu ciasta. O godzinie 12 rozpoczęto prace. Lepiono pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami.
Teatrzyk ART RE w Płotach17-02-11

17 lutego w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach  zaprosił dzieci z miasta i okolic na przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej ART. RE z  Krakowa.

 Dobrze znani młodej płotowskiej publiczności krakowscy aktorzy tym razem zaproponowali spektakl pt. "Złota rybka". Sala MGOK  zapełniła się do ostatniego miejsca. Występ teatru dostarczył widzom wielu wrażeń. Niektóre dzieci miały okazję również same wziąć udział w występie tańcząc i bawiąc się na scenie razem z aktorami.
I Zimowy Turniej Gry w Darta 2011 r.17-02-11

Podczas tegorocznych ferii Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach zorganizował po raz pierwszy Turniej Darta. Gra ta polega na trafieniu niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Dart jest zarówno profesjonalnym sportem, jak również tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

<<< wstecz 1 2 3 ... 28 29 30 ... 34 35 36 dalej >>>