Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Chór dla dorosłych13-09-11

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjno- założycielskie chóru dla dorosłych

pod batutą Michała Felsztukiera

w dniu 23 września o godzinie 17.00 w MGOK.

Zapraszamy osoby dorosłe, mile widziani mężczyźni.

Chór zostanie założony przy Stowarzyszeniu „Pasja”.

Serdecznie zapraszamy!!!


Tradycyjne Gminne Dożynki Płoty 2011 r.12-09-11

Tegoroczne gminne Święto Plonów było dla mieszkańców naszej Gminy kolejną okazją do wspólnej biesiady i zabawy. W sobotę 10 września 2011 r. o godzinie 12 uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Dziękczynną Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Senderek. Tradycyjnie przez amfiteatr przemaszerował korowód dożynkowy w ludowej oprawie na czele z  pięknymi wieńcami, delegacjami, gospodarzami i starostami tegorocznych dożynek, którymi byli Pani Iwona Wielgus oraz Pan Jarosław Ślęga.

Po Mszy odbyły się uroczystości dożynkowe. Z okazji Święta Plonów organizatorzy przewidzieli bogaty program uroczystości. Nie odłącznym elementem było dzielenie się chlebem przez gospodarzy i starostów dożynek.


Obóz Młodzieży w Międzywodziu29-08-11

Wolontariusze działający przy MGOK zwyciężając w konkursie organizowanym przez Lokalne Stowarzyszenie Gryflandia pod okiem instruktorów Łukasza Rachubińskiego i Moniki Baczmańskiej dotyczącym tradycji Małych Ojczyzn brali udział w Letnim Obozie w Międzywodziu. Celem obozu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczestników na temat dziedzictwa narodowego, w tym poznanie tańców, potraw, obrzędów regionalnych oraz rękodzieła. Nasz Ośrodek reprezentowały: Marcelina Bednarek, Martyna Klimczak oraz Aleksandra Wiktorowicz. Obóz odbywał się od 17 do 27 sierpnia 2011 r. w Międzywodziu.  

VI Międzynarodowe Warsztaty Gospel- Gospel Days- Stargard Szczeciński06-09-11

Warsztaty Gospel to największe wydarzenie muzyczne związane z muzyką Gospel w naszym regionie. W tym roku warsztaty poprowadził czarnoskóry muzyk od zawsze związany z muzyką Gospel, pochodzący z USA obecnie zamieszkujący i prowadzący chór w Poznaniu.

Tegoroczne warsztaty odbyły się od 25 do 28 sierpnia w Stargardzie Szczecińskim. W warsztatach mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku czy umiejętności wokalnych. Nie trzeba było znać nut. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się utworów, a wszystko było zwieńczone finałowym koncertem w Kościele pw. Świętego Ducha w Stargardzie Szczecińskim.

Nasz Ośrodek reprezentowali: Weronika Klewicz, Marcelina Bukowiec, Ksawery Kulesza, Jakub Jędrasik, Julia Włodarczyk, Wiktoria Stolarek, Dorota Wójcik oraz Beata Jędrasik.


Koncert skrzypcowy19-08-11

W środowe popołudnie w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach miał miejsce niecodzienny koncert. Uczniowie pod okiem mistrza Pana Michała Felsztukiera zaprezentowali się przy dźwiękach przepięknej, klasycznej muzyki skrzypcowej. Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać dwóch solistów Jeremiasza Makowieckiego oraz Dominiki Szajnowskiej w utworach Mozarta, Vivaldiego i Chopina.


Spotkanie z teatrem.30-08-11
Jak co roku w okresie wakacyjnym najmłodsi mieszkańcy Płotów mają okazje obejrzeć ciekawe widowisko teatralne. W tym roku w wykonaniu Teatru Art- Re z Krakowa dzieci mogły zobaczyć bajkę "Piękna i Bestia". Występy krakowskich artystów bardzo się podobały a widzowie jeszcze długo po zakończeniu spektaklu z przejęciem wymieniali się swoim spostrzeżeniami.


Przerwa urlopowo- remontowa29-07-11

W dniach od 1 sierpnia do 16 sierpnia 2011 r.

MGOK w Płotach nieczynny-

przerwa urlopowo- remontowa

Warsztaty Gospel29-07-11

Zaproszenie na warsztaty GOSPEL

 

Chór Cantore Gospel, wraz z dyrygentką Marią Pyrą,         oraz MGOK w Płotach mają zaszczyt serdecznie zaprosić chętne dzieci, młodzież a nawet dorosłych na

VI edycję Międzynarodowych Warsztatów Gospel

STARGARD GOSPEL DAYS


<<< wstecz 1 2 3 ... 28 29 30 ... 37 38 39 dalej >>>