Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Życzenia23-12-12

Najserdeczniejsze życzenia:

Cudownych Świąt Bożego Narodzenia,

 Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,

Pod żywą choinką zaś dużo prezentów,

A w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów.

Świąt dających radość i odpoczynek,

 oraz nadzieję na Nowy Rok,

 żeby był jeszcze lepszy niż ten,

co właśnie mija.

Życzą: Dyrekcja oraz Pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach


Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastoralek- Bedzin 201302-01-13
W dniu 14 grudnia 2012 r. solistki Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach oraz Chór Kameralny "Cantore Pasja  z MGOK w Płotach uczestniczyli w I etapie Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Przesłuchanie odbyło się w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury.
Wigilia Miejska w Płotach- 17 grudnia 201202-01-13

Płocianie po raz czwarty spotkali się przy wigilijnym stole na placu Konstytucji 3 Maja pod Urzędem Miejskim w Płotach. Były życzenia od władz i suto zastawione stoły z wigilijnymi potrawami.  Dla wielu było to bardzo potrzebne wsparcie. Inni przyszli po to, by złożyć sobie nawzajem życzenia i poczuć tę wyjątkową wspólnotę.

 

Teatr Art. Re w Płotach- 11 grudnia 2012 r.20-12-12

Kopciuszek inaczej…

11 grudnia 2012 r. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach krakowski teatr Art-Re wprowadził najmłodszych mieszkańców Płotów w świat bajki o Kopciuszku. Podczas przedstawienia mali widzowie mogli wejść na scenę i uczestniczyć w kolejnych częściach spektaklu.

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego organizowanego przez MGOK w Płotach- 201211-12-12
Wyniki Konkursów Bożonarodzeniowych w zakładce Konkursy
Dzień Wolontariusza w Gminie Płoty- 201210-12-12

W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań, imprez okolicznościowych, których celem jest podziękowanie wolontariuszom za ich pomoc.

Mikołaj odwiedził Płoty- 6 grudnia 2012 r.11-12-12

6 grudnia kojarzy nam się z prezentami, a tym samym z osobą Świętego Mikołaja. Tegoż właśnie dnia ukochany przez wszystkie dzieci święty pojawił się na ulicach naszego miasta. Trąbiące samochody, uśmiech na twarzach mieszkańców sprawił, że Mikołaj postanowił nasz niebawem odwiedzić ponownie. Mikołaj zawitał do zaprzyjaźnionych z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury instytucji i wręczył piękne upominki, a także częstował wszystkich słodkościami ze swojego świątecznego worka. Mieszkańcy otrzymali również kupon  podarunkowy na zajęcia taneczne do MGOK.

 

Wyniki Konkursu Wiedzy o Kubusiu Puchatku- Płoty 201203-12-12

130 lat temu, 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska, czy praktycznego Królika i wszechwiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygodny z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością jest dla najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.

 

<<< wstecz 1 2 3 ... 28 29 30 ... 46 47 48 dalej >>>