Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

Europejska Noc Muzeów08-05-13

Zaproszenie na

 

Europejską Noc Muzeów – Wehikuł Czasu

18 maja 2013 r. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „PASJA” zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Płoty do wzięcia udziału w grupowym wyjeździe do Szczecina na Europejską Noc Muzeów (noc z 18 na 19 maja 2013 r.). Wyjazd spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Płotach 18 maja br. o godz. 17:30. W programie: wysłuchanie koncertu Szczecińskiego Chóru Kameralnego, zwiedzanie Muzeum Zamkowego, sal zamku z wystawami stałymi i czasowymi, Celi Czarownic, udział w warsztatach Fundacji Eureka, spektakl Teatru Ognia „Lascar”, itp. Link do szczegółowego programu wydarzeń na stronie www: http://zamek.szczecin.pl/kalendarz.php?id=2605. Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 24:00.

Przedstawienie teatralne \"Skrzat Titelitury\"05-05-13

22 kwietnia 2013 r. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach dzieci z terenu naszej Gminy obejrzały spektakl przygotowany przez Art. Re Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa. Przedstawienie „Skrzat Titelitury” oparte jest na baśni braci Grimm. Opowiada o córce młynarza, która przez swojego ojca chwalipiętę zostaje poddana próbie. Król każe jej uprząść ze słomy złoto. Jeśli jej się to uda- zostanie królową. Z pomocą dziewczynie przychodzi tytułowy  Skrzat Titelitury. Będzie jednak musiała za to drogo zapłacić.

 

XX Jubileuszowa Edycja Festiwalu EKO- MIX 2013 r.17-04-13
W związku z organizacją XX Jubileuszowej Edycji Festiwalu Ekologicznego „Eko- Mix 2013”, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach dla dzieci     i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.Regulaminy w zakładce EKO- MIX.
III Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Anglojęzycznej pod patronatem starosty powiatu gryfickiego- 16.04.201317-04-13

Igor Witaszek najlepszy…

Poziom był raczej wyrównany, jeśli chodzi o stronę techniczną konkursowego przedstawiania prozy oraz poezji anglojęzycznej. Natomiast interpretacji było tyle, ilu uczestników zmagań i może dlatego jury nie miało większych problemów z wyłonieniem zwycięzcy.

  

Wizyta u strażaków.16-04-13

15 kwietnia 2013 r. dzieci uczęszczające na zajęcia Akademii Malucha odwiedziły OSP Płoty. Dzieci miały okazję poznać sprzęt, w jaki wyposażona jest jednostka oraz pracę i umiejętności strażaków. O tym wszystkim opowiadał jeden z rodziców, który na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach- Łukasz Dąbrowski.  Dzieci dowiedziały się, którym samochodem strażacy jeżdżą do wypadków, a którym gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz znajdujące się w nich niezbędne do pracy urządzenie. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, przymierzając strażacki hełm oraz siadając w kabinie wozu strażackiego. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka bardzo im się podoba i prawie wszyscy chłopcy chcieliby w przyszłości zostać właśnie strażakami. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki upominki.

Teatr Art. Re 23 kwietnia 2013 r. godzina 16.0010-04-13
Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach
 zaprasza dzieci na przedstawienie teatralne 
w wykonaniu aktorów Teatru Art. Re
z Krakowa

pt. "Skrzat Titelitury"
23 kwietnia (wtorek) 2013 godzina 16.00
  
II Rajd na Orientacje- Gra Miejska- pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Płoty 201310-04-13

MIEJSKO – GMINNY OŚRODEK KULTURY W PŁOTACH

Serdecznie zaprasza na

II Rodzinny Rajd

na Orientację pod Patronatem Burmistrza Płotów

1 maja 2013 r.

XX Jubileuszowa Edycja Festiwalu EKO- MIX 2013 r.04-04-13
W związku z organizacją XX Jubileuszowej Edycji Festiwalu Ekologicznego „Eko- Mix 2013”, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach dla dzieci     i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.Regulaminy w zakładce konkursy.

<<< wstecz 1 2 3 ... 28 29 30 ... 50 51 52 dalej >>>