Kontakt O Nas
Witaj na oficjalnej stronie MGOK!
Mamy nadzieje, że informacje w niej zawarte przybliżą Państwu naszą działalność i zachęcą do korzystania z naszych propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Płotach istnieje od 1959 roku. Jest placówką upowszechniania kultury, której celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Dyrektorem placówki jest Pani mgr Anna Buchholc.

 

II Powiatowy Przegląd Poezji i Prozy Anglojęzycznej Płoty 201226-03-12

W poniedziałek 26 marca w naszej w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach odbyła się II Edycja Konkursu Poezji i Prozy Krajów Anglojęzycznych pn.Words which can change the World” pod patronatem Starosty Powiatu Gryfickiego i Burmistrza Płotów.

Uczestnikami konkursu była młodzież Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfickiego , która zaprezentowała utwory najwybitniejszych angielskich i amerykańskich pisarzy. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach Dorota Tarczyńska w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Płoty Pana Mariana Malińskiego  oraz Przewodnicząca Kultury i Oświaty Pani Irena Widorowska.

 

II Powiatowy Przegląd Poezji i Prozy Anglojęzycznej Płoty 201221-03-12
Konkursy Wielkanocne 201221-03-12
Już po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w naszym konkursie plastycznym, organizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych.
W roku bieżącym proponujemy następujące formy konkursu:
- zajączek wielkanocny dla przedszkolaków
- jajo wielkanocne dla uczniów szkół podstawowych I-III i IV-VI
- e- kartkę dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

 W zakładce konkursy można zapoznać się z regulaminem konkursu, a także pobrać kartę zgłoszeniową.

Obchody Dnia Kobiet w MGOK- Płoty 201212-03-12

Dzień Kobiet to takie szczególne święto, w którym panowie którzy na co dzień są na ogół mili i szarmanccy wobec otaczających ich pań w ten dzień stają się jeszcze bardziej mili i szarmanccy...

Pozostali panowie - aby jakoś nie pozostać w tyle - przynajmniej w ten właśnie jedyny w roku dzień starają się jakoś zaległości w owej szarmanckości nadrobić...

Dzień Kobiet to także okazja do wspaniałej zabawy pań nawet wtedy gdy panowie tylko dyskretnie i bez eksponowania się tę zabawę wspierają...

W MGOK w Płotach uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się przy znakomitej przewadze pań, z dyskretnym udziałem panów wręczających kwiaty i upominki a Burmistrz Płotów nie mogąc być osobiście obecnym na spotkaniu przesłał okazały i smakowity tort.

 

Gminne Dyktando Płoty 201206-03-12
Wyjątkowe warsztaty gry na replikach średniowiecznych instrumentów.27-02-12
Uroczyste Obchody Dnia Kobiet22-02-12
Średniowiczny Recital w wykonaniu Stanisława Mazurka w MGOK w Płotach16-02-12
Wydawałoby się, że mówienie o instrumentach, szczególnie tych z dawnej epoki, jest o wiele łatwiejsze od grania na nich. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej i tylko nieliczni posiadają ten dar. Ma go na pewno Stanisław Mazurek, który potrafi przykuć uwagę słuchaczy właśnie nie tylko graniem, ale też opowiadaniem o starych instrumentach.
   
<<< wstecz 1 2 3 ... 28 29 30 ... 42 43 44 dalej >>>